12 mijë e 220 raste aktive me Covid-19 në Kosovë – AlbMania          

12 mijë e 220 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

 12 mijë e 220 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë.

Po ashtu edhe numri i të vdekurve është rritur.

Vetëm gjatë ditës së djeshme 11 persona humben jetën nga ky virus.

Ndërsa numri i përgjithshëm i vdekjeve ka shkuar në 885 raste.

Numri i të infektuarve ka shkuar në 32 mijë e 877, 19 mijë e 772 prej tyre janë shëruar, kurse raste aktive janë 12 mijë e 220.

“Numri total i rasteve pozitive është 32.877 raste nga 127.722 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 885 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 748 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 19.772 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12.220”, thuhet në raportin e fundit të IKSHPK-së.