20 vendet më mahnitëse në botë – AlbMania    
     

20 vendet më mahnitëse në botë

 20 vendet më mahnitëse në botë

20 vendet më mahnitëse në botë është mirë t’i vizitoni para se të vdisni. Ato janë në të gjithë botën, por dy pikat më të mrekullueshme ndodhen në vendet fqinjë me Shqipërinë. Roma në Itali, dhe Santorini në Greqi janë dy perlat e 20 vendeve më të bukura që detyrimisht duhen vizituar.

Qeniet njerëzore kanë jetuar që në krijim pranë natyrës, dhe kanë një dashuri të veçantë për të. Në galerinë e mëposhtme është edhe Barcelona, Stambolli, Muri i Madh Kinez, Ura Capilano në Kanada, Taj Mahal, Liqeni Saif-ul-Malook, Pakistan, Sidnei, Ujëvara Victoria, Antarktida, por edhe Kopshti Nishinomaru në Japoni.

Por me vendet më të bukura në botë janë edhe Plazhi i kuq në KinëLiqeni Hiller, Bora Bora, Plazhi i xhamave në Kaliforni, apo Shpella e Krimbave të Shndërritshëm, Zelandë e Re. Pas nuk mbetet as Pamukkale në Turqi, Ha Long Bay në Vietnam dhe Resorti Westin Maui, Hawaii.