622 raste të reja me COVID-19, 12 të vdekur në Maqedoni – AlbMania          

622 raste të reja me COVID-19, 12 të vdekur në Maqedoni

 622 raste të reja me COVID-19, 12 të vdekur në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.452 teste, ndërsa janë regjistruar 622 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni.

Në Shkup-300, Kumanovë-29, Dibër-10, Shtip-18, Prilep-23, Tetovë-9, Strugë-3, Veles-19, Manastir-19, Ohër-22, Kavadar-29, Gostivar-7, Gjevgjeli-10, Strumicë-16, Kriva Pallankë-7, Radovish-6, Krushev-1, Koçan-18, Probishtip-4, Demir Hisar-2, Makedonski Brod-1, Pehçev-2, Berov-19, Vallandov-1, Vinicë-8, Dellçev-6, Kratov-2, Sveti Nikollë-4, Kërçovë-7, Resnjë-5 dhe Negotinë-15.

12 persona vdiqën, tre pacientë nga Shkupi (77, 64 dhe 54), një nga Kumanova (64), një nga Dibra (75), një nga Tetova (63), dy pacientë nga Ohri (58 dhe 69), një nga Gostivari (65), një nga Kriva Pallanka (74), një nga Radovishi (68) dhe një pacient nga Negotina (54). Pacientët vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë ka arritur në 85.328 persona.