9-të vlerat e çajit jeshil për shëndetin – AlbMania          

9-të vlerat e çajit jeshil për shëndetin

 9-të vlerat e çajit jeshil për shëndetin

Çaji jeshil është më shumë sesa thjesht një pije. Mund të konsiderohet si një ilaç natyral i vërtetë. Japonezët e Japonisë e njohin atë mirë dhe e kanë përdorur atë për shekuj për shkak të vetive të dobishme, të cilat me kalimin e viteve kanë marrë gjithnjë e më shumë konfirmime nga shkenca, thuhet në faqen e internetit greenme.it.

Për ta ftohur pijen më shpejt, përdorni kube akulli. Çaji jeshil ka një përmbajtje më të ulët kafeine sesa çaji i zi ose kafeja. Le të zbulojmë disa nga përfitimet kryesore të saj shëndetësore.

1) Antibakterial natyral

Çaji jeshil është një antibakterial natyral. Veprimi i tij prek kryesisht gojën dhe dhëmbët. Substancat që përmbahen në çajin jeshil janë në gjendje të kundërveprojnë veprimin e njërës prej baktereve të pranishme në zgavrën e gojës ”streptococcus mutans”.

Studimet shkencore kanë konfirmuar veprimin e dobishëm të çajit jeshil kundër baktereve që mund të shkaktojnë probleme dentare. Pirja e çajit jeshil mund të ndihmojë në parandalimin e prishjes së dhëmbëve.

2) Antioksidant

Çaji jeshil është një koncentrat natyral i antioksidantëve, ndër të cilët gjejmë mbi të gjitha polifenole dhe bioflavonoide. Antioksidantët janë të nevojshëm nga trupi ynë për të ngadalësuar plakjen qelizore, për të nxitur rigjenerimin e indeve dhe për të luftuar radikalet e lira, të cilat mund të jenë përgjegjëse për sëmundjet degjenerative.

3) Tumoret e lëkurës

Sipas një studimi skocez, çaji jeshil është në gjendje të na mbrojë nga kanceret e lëkurës. Studiuesit u siguruan që të nxjerrin një substancë të dobishme nga çaji jeshil që mund të drejtojë drejtpërdrejt qelizat e sëmura dhe të luftojë në mënyrë efektive sëmundjen.

4) Humbni peshë

Çaji jeshil konsiderohet një aleat i dobishëm kundër mbipeshës dhe kileve të tepërta. Ekspertët e Universitetit Shtetëror Penn kanë identifikuar disa substanca në çajin jeshil që mund të çojnë në një aftësi më të madhe të trupit për të djegur dhjamin e tepërt dhe për të zvogëluar thithjen e yndyrave të futura me ushqim.

5) Goditje në tru

Pirja e çajit jeshil mund të ndihmojë në uljen e rrezikut të goditjes në tru. Meritat i takojnë përbërjeve të tilla si katekina, një kategori e veçantë e flavonoideve të fuqishme antioksiduese që ndihmojnë në rregullimin e presionit të gjakut dhe përmirësimin e qarkullimit. Sipas ekspertëve, pirja e një filxhani çaji jeshil në ditë është e mjaftueshme për të mbrojtur veten nga rreziku i goditjes në tru.

7) Pneumonia

Konsumi i rregullt i çajit jeshil mund të zvogëlojë rrezikun e vdekjes nga pneumonia, sipas ekspertëve nga Shkolla e Mjekësisë e Shkolluar e Universitetit Tohoku.

Sipas studimeve të kryera nga studiuesit japonezë, gratë që pinë 5 ose më shumë filxhanë çaj jeshil në ditë shohin se rreziku i tyre për të vdekur nga pneumonia zvogëlohet me 47%. Disa substanca që përmbahen në çajin jeshil janë në fakt në gjendje të pengojnë zhvillimin e viruseve dhe mikroorganizmave përgjegjës për pneumoninë.

8) Diabeti

Konsumimi i çajit jeshil mund të jetë i dobishëm në parandalimin e diabetit. EGCG, një substancë që përmbahet në çajin jeshil, ndihmon në balancimin e niveleve të sheqerit në gjak. Në këtë mënyrë, trupi ka më shumë energji në dispozicion për të kundërshtuar ndjenjën e lodhjes.

EGCG përmirëson përdorimin e insulinës nga trupi ynë, duke shmangur nervozizmin dhe duke frenuar dëshirën për të kompensuar ndjenjën e lodhjes me futjen e ushqimeve jo të shëndetshme.

9) Kolesteroli

Pirja e çajit jeshil ndihmon në rregullimin e niveleve të kolesterolit në gjak. Substancat e dobishme që përmbahen në këtë pije parandalojnë akumulimin e kolesterolit në arterie dhe shfaqjen e sëmundjeve kardiovaskulare.

Sipas hulumtimit të botuar në faqet e Journal of Biological Chemistry, merita do të shkonte edhe një herë për EGCG/ATSH/