Albulena Haxhiu zbulon detaje rreth mocionit të nisur ndaj rrëzimit të Qeverisë Hoti – AlbMania          

Albulena Haxhiu zbulon detaje rreth mocionit të nisur ndaj rrëzimit të Qeverisë Hoti

 Albulena Haxhiu zbulon detaje rreth mocionit të nisur ndaj rrëzimit të Qeverisë Hoti

Ish ministrja e Qeverisë Kurti, Albulena Haxhiu, e ka konfirmuar nisjen e një mocionit nga Lëvizja Vetëvendosje për rrëzimin e Qeverisë së udhëhequr nga Avdullah Hoti.

Ajo në postimin e saj ka bërë të ditur se Grupit parlamentar i VV-së sot ka nisur proceduarat për rrëzimin e qeverisë.

Postimi i plotë:

Sot, Lëvizja VETËVENDOSJE!, përmes Grupit parlamentar, nisi proceduarat për rrëzimin e qeverisë dhe për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Kosovë!