Aouar te Arsenali? Kjo është përgjigja Mikel Artetas – AlbMania          

Aouar te Arsenali? Kjo është përgjigja Mikel Artetas

 Aouar te Arsenali? Kjo është përgjigja Mikel Artetas

Menaxheri i Arsenalit, Mikel Arteta, pret një përfundim të zënë në afatin kalimtar, por nuk kishte asnjë azhurnim në lidhje me ndjekjen e klubit për mesfushorin e Lyon, Houssem Aouar.

Topçinjtë kanë qenë të lidhur shumë me një lëvizje për yllin e Lyon, Aouar përpara mbylljes së afatit të transfereve më 5 tetor, me presidentin e klubit të Ligue 1 Jean-Michel Aulas duke e tallur ofertën e tyre të fundit për futbollistin francez si të ulët.

Aulas gjithashtu ka caktuar një afat të premten për çdo largim lojtarësh nga Lyon, përfshirë edhe atë të Aouar.

“Ne nuk kemi ndonjë lajm për lojtarët e rinj dhe as për lojtarët që mund të largohen nga klubi”, tha Arteta në një konferencë shtypi.

“Është një javë për të ecur përpara, mendoj se do të jetë me të vërtetë e zënë për klubet e tjera sepse nuk është bërë shumë biznes”.

“Le të shohim se çfarë do të ndodhë. Do jetë ditë e zënë për Premierligë, për ne”, vijoi ai.