Arrihet marrëveshja, Real zëvendëson Mbappe me 80 milionëshin – AlbMania      

Arrihet marrëveshja, Real zëvendëson Mbappe me 80 milionëshin

 Arrihet marrëveshja, Real zëvendëson Mbappe me 80 milionëshin

Real Madrid ka arritur një marrëveshje për Aurelien Tchouameni të Monaco. Sipas RMC Sport, gjigantët e futbollit spanjoll kanë rënë dakord me klubin francez për 80 milionë euro.

Tchouameni, i cili konsiderohet një nga mesfushorët më të mirë në Europë, do të shkruajë një kontratë pesevjeçare me Los Blancos. Një lëvizje që do t’i jap më shumë frymëmarrje Casemiro-s.

22-vjeçari ka luajtur tetë ndeshje me kombëtaren e Francës, në të cilat ka shënuar një gogl, dhe pritet të jetë titullar në krah të Paul Pogba për Les Bleus në Katar 2022.

Tchouameni u transferua te Monaco nga Bordeaux në verën e 2020-ës dhe ka luajtur 95 ndeshje me skuadrën e Principatës, duke kontribuar me tetë gola dhe shtatë asiste.

Kjo lëvizje e shpejtë e Real Madrid duket se ka ardhur pas vendimit të Mbappe për  të qëndruar te Paris Saint-Germain dhe për të mos u transferuar në Santiago Bernabeu.