AS ROMA: Në këto momente të vështira jemi me popullin shqiptar

 AS ROMA: Në këto momente të vështira jemi me popullin shqiptar

Pas AC Milan edhe klubi tjetër italian AS Roma është solidarizuar me të prekurit nga tërmeti që goditi Shqipërinë.

“Në këto orë të vështira AS Roma është afër popullit shqiptar”.

Tërmeti prej një magnitude prej 6.4 ballë të rihterit ka shkaktuar 22 viktima në mesin e tyre ka edhe nga Kosova dhe janë mbi 600 të plagosur.

Gjatë ditës ka pasur 42 lëkundje në Shqipëri.