Avdullah Hoti prezanton sloganin e LDK-së në zgjedhje

 Avdullah Hoti prezanton sloganin e LDK-së në zgjedhje

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka prezantuar sot sloganin e saj zyrtar, me të cilin i hyn garës së zgjedhjeve parlamentare të 14 shkurtit.

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, sapo ka bërë publik sloganin e LDK-së në këto zgjedhje.

LDK ka zbuluar edhe sloganin e tyre zyrtar ”ShtetiShtet”, i cili shoqërohet me ngjyrën e kaltër dhe e kuqe.

Gjithashtu, Hoti ka bërë të ditur edhe vizionin e LDK-së.

“Shteti Shtet”, ka shkruar Hoti në Facebook.

Postimi i plotë: