“Azet në gjendje jo të mirë shëndetësore”, zbulohet si u sulmua eskorta e këngëtarit shqiptar në Vjenë (Video) – AlbMania      

“Azet në gjendje jo të mirë shëndetësore”, zbulohet si u sulmua eskorta e këngëtarit shqiptar në Vjenë (Video)

 “Azet në gjendje jo të mirë shëndetësore”, zbulohet si u sulmua eskorta e këngëtarit shqiptar në Vjenë (Video)

Mbrëmjen e së shtunës, eskorta e rep-artisti Azet është sulmuar në kryeqytetin e Austrisë, Vjenën.

Burime për gazetaren e abcnews.al, Liarda Kondakçiu, kanë zbuluar si ka ndodhur ngjarja. Mësohet se Azet ka dhënë një koncert shumë të madh, ku pjesëmarrës kanë qenë me qindra njerëz.

Pas përfundimit të koncertit, ka pasur të shtëna me armë zjarri. Qytetarë të huaj janë munduar ta sulmojnë eskortën e artistit dhe kanë goditur me armë. Sakaq, raportohet se fatmirësisht nuk ka të lënduar.

Mirëpo, duket se kjo ngjarje ka ndikuar shumë te Azeti, i cili thuhet se nuk është në gjendjen të mirë shëndetësore.

Më poshtë janë pamjen nga koncerti dhe nga momenti kur artisti sulmohet: