Barcelona vendos ta shkarkojë trajnerin

 Barcelona vendos ta shkarkojë trajnerin

Barcelona është e përgatitur për ta shkarkuar trajnerin Quique Setien, nëse rezultatet nuk përmirësohen në mënyrë drastike dhe skuadra s’e fiton titullin në La Liga dhe trofeun në Ligën e Kampionëve.

Trajneri veteran, i cili e zëvendësoi trajnerin e shkarkuar Ernesto Valverden në janar, e ka humbur besimin e lojtarëve të Barçës, por as bordi i klubit nuk është i kënaqur me punën e tij kohëve të fundit.

Goal.com mëson se Setien do të shkarkohet në verë, nëse skuadra e tij nuk bën diçka të jashtëzakonshme deri në përfundim të sezonit 2019/20.

Ish-trajneri i Real Betisit nënshkroi kontratë dyvjeçare e gjysmë me Barçën në janar, por siç qëndrojnë gjërat ai nuk do të jetë në gjendje ta drejtojë skuadrën deri në përfundim të saj.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com