Bayerni bëhet pishman, nuk do ta blej Perisicin – AlbMania          

Bayerni bëhet pishman, nuk do ta blej Perisicin

 Bayerni bëhet pishman, nuk do ta blej Perisicin

Bayerni i Mynihut po mediton mbi blerjen përfundimtare të kroatit Ivan Perisic, pasi përtej dëshirës së trajnerit Hansi Flick, drejtuesit e klubit nuk janë aspak të bindur të investojnë për kartonin e futbollistit të Interit.

Perisic u mor në huazim verën e kaluar ,me të drejtë blerjeje për shifrën e 20 milionë eurove, por pavarësisht paraqitjeve të mira dhe disa golave e asisteve në një sezon në kampionatin gjerman e Ligën e Kampionëve, bavarezët kanë ende dyshime.

Kjo pasi përveç shifrës 20 milionë euro, duhen bërë llogaritë edhe me pagën e kroatit, që fiton rreth 10 milionë euro në vit dhe çmimi i blerjes, bashkë me pagën për 3 sezone kapin shifrën e 50 milionë eurove në total.

Kjo shifër nuk i bind aspak gjermanët, të cilët këtë verë do të investojnë për të blerë sulmuesin anësor të Manchester Cityt, Leroy Sane dhe nuk kanë ndërmend të investojnë 50 milionë euro për një futbollist që do të niset kryesisht nga pankina.

Pikërisht për këtë arsye, edhe nëse drejtuesit e Interit vendosin të bëjnë një ulje të konsiderueshme të çmimit të kartonit, vështirë se Bayerni do të vlejë Perisic këtë verë, ndaj kroati do të duhet të mendojë për ndonjë ekip tjetër ku të vijojë karrierën.