Home 10 Kuriozitet

Kuriozitet

Zekiri flet për herë të parë për gruan e tij maqedonase: Bisera agjëron 30 ditë të Ramazanit bashkë me mua

Deputeti i LSDM-së, Muhamet Zekiri ka folur për herë të par pas martesës me ish gazetaren, Bisera Jordanovska. Në një intervistë për gazetën maqedonase, Fokus, ai ka rrëfyer shumë gjëra për jetën e tyre të përbashkët ku mes tjerash ai flet edhe për festat dhe traditat. “Njëjtë i pranojmë, i rrespektojmë dhe kënaqemi me to”, është shprehur mes tjerash Zekiri. ...

Read More »

Zbulohet një përbindësh deti 150 milionë vjeçar

Studiuesit kanë zbuluar fosilet e një përbindëshi deti 150 milionë vjeçar. Në një punim të botuar në revistën ‘Proceedings of the Geologists’, studiuesit e Akademisë së Shkencave Polake kanë dhënë detaje për titanin e periudhës Jurassic, transmeton Shqip. Sipas tyre, fosili ishte i gjatë rreth 33 metra dhe ishte i rrethuar nga dhëmbë krokodili dhe zhgualli i breshkave. “Pliosauri” është ...

Read More »

Brenda aeroplanit ku bileta kushton 26 mijë dollarë

Një person i quajtur Ramy është duke fluturuar në një aeroplan të Arabisë Saudite në klasë të parë nga Boston në Dubai dhe do habiteni se çfarë gjendet brenda këtij aeroplani super luksoz. Në aeroplan mund të gjeni rehati më të mirë se në një hotel, Ramy na tregon për të gjitha detajet që gjenden në këtë fluturim. Duke filluar ...

Read More »

Flokët e Mark Zuckerberg kanë domethënie më të thellë nga ç’duket

Themeluesi dhe CEO i Facebook, Mark Zuckerberg dëshmoi para komitetit të shërbimeve financiare të Shtëpisë së Përfaqësuesve të Sh.B.A.-ve në lidhje me lançimin e monedhës virtuale të Facebook, Libra. Gjatë dëgjesës, Zuckerberg u përball me pyetje të vështira nga Alexandra Ocasio-Cortez dhe ligjvënës të tjerë mbi procesin e filtrimit dhe kontrollimit të vërtetësisë së përmbajtjes së Facebook, si dhe për ...

Read More »

Portugali, lind foshnja pa fytyrë, largohet nga puna mjeku

Një mjek është larguar nga puna në Portugali, pasi një fëmijë lindi pa hundë, sy e një pjesë të kafkës. Prindërit e foshnjës nuk kishin qenë në dijeni të anomalive të rënda fizike të djalit të tyre derisa ai lindi në fillim të këtij muaji. Drejtuesit e këshillit të mjekëve votuan njëzëri për shkarkimin e doktor Artur Carvalho me akuzën ...

Read More »

Si u mashtruan shqiptarët për të shkuar në Siri? Flet Elvis Naçi

Cila është lidhja mes Islamit dhe Shetit Islamik? Si u mashtruan shqiptarët për të shkuar në Siri? Për këtë foli në Open në Top Channel teologu i njohur Elvis Naçi. “Po flasim për 79 meshkuj. Po ta krahasojmë me numrin e besimtarëve është shume i vogël. Duhet të theksojmë se shumë nga këto persona ishin mercenarë, janë persona të paguar. ...

Read More »

Pajisjet që shpenzojnë më së shumti energji në shtëpinë tuaj

Nga gjashtë pajisje ju vjen fatura më e lartë e energjisë. Të gjithë kemi pasur frikë, të paktën një herë në jetën tonë, të kontrollojmë faturën e energjisë. Shpesh, vlera mund të jetë shumë më e lartë se sa presim, prandaj duhet të gjejmë gjithmonë një mënyrë për të kursyer sa më shumë që të jetë e mundur. Mjafton të ...

Read More »

Një perlë 8,000 vjeçare prezantohet në Luvrin e Abu Dhabit

Një perlë 8, 000 vjeçare, prezantuar si më e lashta në botë, do të ekspozohet për herë të parë për publikun duke nisur nga 30 tetori në Luvrin e Abu Dhabit, njoftoi dje departamenti i Kulturës dhe Turizmit të Emiratit. E qujtur “perla e Abu Dhabit” dhe zbuluar nga arkeologët në ishullin e Marawah, në brigjet e kryeqytetit të Emirateve ...

Read More »

Në Egjipt zbulohen 30 arkivole egjiptiane 3,000-vjeçare

Egjipti njoftoi zbulimin e 30 arkivoleve prej druri që përmbajnë mumje. Ato datojnë 3,000 vjet më parë dhe janë gjetur në qytetin jugor të Luksorit. “Arkivolet me mbishkrime u gjetën në nekropolin e al-Asasif, të mbivendosur në dy nivele, 18 arkivole në nivelin e parë dhe 12 në nivelin e sipërm”, deklaroi ministri i Antikiteteve, Khaled al-Anani, në një konferencë ...

Read More »

Kolegji indian u vendos studentëve paketa në kokë që të mos kopjojnë

Një zyrtar i një kolegji indian ka kërkuar falje pasi në internet u përhapen disa fotografi ku studentët shihen me paketa në kokë gjatë një provimi. Fotografitë e çuditshme u bënë gjatë një provimi në kimi në kolegjin “Bhagat” në rajonin Karnataka. Në fotografi shihen studentët me paketa të prera vetëm në njërën anë në mënyrë që ata të mos ...

Read More »
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com