Home 10 Kuriozitet 10 Ndryshe

Ndryshe

Zekiri flet për herë të parë për gruan e tij maqedonase: Bisera agjëron 30 ditë të Ramazanit bashkë me mua

Deputeti i LSDM-së, Muhamet Zekiri ka folur për herë të par pas martesës me ish gazetaren, Bisera Jordanovska. Në një intervistë për gazetën maqedonase, Fokus, ai ka rrëfyer shumë gjëra për jetën e tyre të përbashkët ku mes tjerash ai flet edhe për festat dhe traditat. “Njëjtë i pranojmë, i rrespektojmë dhe kënaqemi me to”, është shprehur mes tjerash Zekiri. ...

Read More »

Flokët e Mark Zuckerberg kanë domethënie më të thellë nga ç’duket

Themeluesi dhe CEO i Facebook, Mark Zuckerberg dëshmoi para komitetit të shërbimeve financiare të Shtëpisë së Përfaqësuesve të Sh.B.A.-ve në lidhje me lançimin e monedhës virtuale të Facebook, Libra. Gjatë dëgjesës, Zuckerberg u përball me pyetje të vështira nga Alexandra Ocasio-Cortez dhe ligjvënës të tjerë mbi procesin e filtrimit dhe kontrollimit të vërtetësisë së përmbajtjes së Facebook, si dhe për ...

Read More »

Portugali, lind foshnja pa fytyrë, largohet nga puna mjeku

Një mjek është larguar nga puna në Portugali, pasi një fëmijë lindi pa hundë, sy e një pjesë të kafkës. Prindërit e foshnjës nuk kishin qenë në dijeni të anomalive të rënda fizike të djalit të tyre derisa ai lindi në fillim të këtij muaji. Drejtuesit e këshillit të mjekëve votuan njëzëri për shkarkimin e doktor Artur Carvalho me akuzën ...

Read More »

Si u mashtruan shqiptarët për të shkuar në Siri? Flet Elvis Naçi

Cila është lidhja mes Islamit dhe Shetit Islamik? Si u mashtruan shqiptarët për të shkuar në Siri? Për këtë foli në Open në Top Channel teologu i njohur Elvis Naçi. “Po flasim për 79 meshkuj. Po ta krahasojmë me numrin e besimtarëve është shume i vogël. Duhet të theksojmë se shumë nga këto persona ishin mercenarë, janë persona të paguar. ...

Read More »

Pajisjet që shpenzojnë më së shumti energji në shtëpinë tuaj

Nga gjashtë pajisje ju vjen fatura më e lartë e energjisë. Të gjithë kemi pasur frikë, të paktën një herë në jetën tonë, të kontrollojmë faturën e energjisë. Shpesh, vlera mund të jetë shumë më e lartë se sa presim, prandaj duhet të gjejmë gjithmonë një mënyrë për të kursyer sa më shumë që të jetë e mundur. Mjafton të ...

Read More »

Kolegji indian u vendos studentëve paketa në kokë që të mos kopjojnë

Një zyrtar i një kolegji indian ka kërkuar falje pasi në internet u përhapen disa fotografi ku studentët shihen me paketa në kokë gjatë një provimi. Fotografitë e çuditshme u bënë gjatë një provimi në kimi në kolegjin “Bhagat” në rajonin Karnataka. Në fotografi shihen studentët me paketa të prera vetëm në njërën anë në mënyrë që ata të mos ...

Read More »

Plas gallata në rrjetet sociale “Me hajna nuk shkohet EU” (Foto)

Tani më nga momenti në moment informacionet që vijnë nga Brukseli thonë se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nuk do të marrin datë për bisedime me BE. Në rrjetet sociale veç më ka filluar tallja por dhe kërkimi i përgjejsisë nga më të thirrurit për proçesin e antarsimit siç është zv.Kryeministri për EU-Integrime Bujar Osmani por figura të tjera që ...

Read More »

Anija më e madhe në botë, gati për 2021

Anija e re Royal Caribbean ‘Mrekullia e Deteve’ do të jetë anija më e madhe e lundrimit në botë kur ajo të dalë në det. Royal Caribbean bëri bujë në industrinë e lundrimit këtë javë pasi zbuloi më shumë detaje të anijes së saj të re, e cila do të jetë anija më e madhe e lundrimit në botë. Linja ...

Read More »

40 vite më parë Nënë Tereza u nderua me çmimin Nobel për Paqe

40 vite më parë, më 17 tetor 1979, humanistja më e madhe në botë me origjinë shqiptare, Nënë Tereza, u nderua me Çmimin Nobel për Paqen. Siç i referohet një artikull i posaçëm i “Radio Vatikanit” mbi këtë çmim të madh të dorëzuar ndaj saj prej jurisë ndërkombëtare të Akademisë së Shkencave të Suedisë, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi, u ngjit në ...

Read More »
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com