Home 10 Lajme 10 Opinone

Opinone

Takimi i djajve në Ohër

Nga Eugen Shehu Përderisa pritet çertifikimi i rrezulltateve nga KQZ-ja për zgjedhjet e 6.tetorit.Qeveria në ardhje,duket se dha efektin e saj pozitiv ndaj djallëzive kundra Sovranitetit dhe Integritetit territorial të Republikës së Kosovës. Kjo shihet tek fenomeni Vetvendosje me Albin Kurtin në krye dhe tek gjenerata e re, e intelektualëve tek LDK-ja të prirur nga zonja Vjosa Osmani. Ky është ...

Read More »

Prof. Gjyla Çeliku pyet Blendi Fevziun: Pse nuk e ftoni Ziadin Selën në Opinion?!

Profesoresha Gjyla Çeliku ka kritikuar ashpër moderatorin- Gazetarin e emisionit Opinion, Blendi Fevziun se në emision e tij asnjëherë nuk e ka thirrë liderin e ASH-së, Ziadin Selën. Sipas saj Blendi Fevziut i intereson më shumë paraja se sa kombi andaj edhe nuk thirrë intelektual apo politikan që nuk kanë para. “Blendi Fevziu fton në emisionet e tij çdoherë pozitën ...

Read More »

Shqiptarët u vranë kur i përfaqësonte vetëm BDI-ja!

Ali Ahmeti u tregua mjaft “azgan” në studion e Tv21 dhe e goditi tavolinën me grusht. Po ta kishte goditur kështu tavolinën e Gruevskit, mendoj se nuk do të ishin vrarë Begu e Mirsadi me shokë. Nuk do të ishte granatuar Lagja e Trimave si Vukovari. Nuk do të kishte ndodhur rasti Monstra, e nuk do të ishte realizuar projekti ...

Read More »

Bisedë mes përkrahësit të BDI dhe vajzës së tij!

Bisedë e improvizuar mes një prindi dhe vajzës së tij Viti 2019 ,viti parë gjimnaz Vajza-Babi, profesoresha na ka dhënë detyrë që të shkruajmë për veset negative të personave, a mundet të më ndihmosh? Babai-Po si jo bija ime cfarë të intereson konkretisht? V- Cilat janë veprat dhe veprimet që një njeri nuk guxon ti vepron asnjëherë? B- Po ka ...

Read More »

Pasqyrimi i Prof. Dr. Arben Taravarit në sytë e një studenti

Fjalët më elokuente janë ata të cilat burojnë nga thellësia e shpirtit e sidomos kur ato dalin për të vetmin qëllim, për të treguar ndjenjën dhe për të përshkruar nderin ndaj një njeriu I cili do mbetet në kujtimet e mia të arta të jetës. Është kënaqësi për mua që mund të shkruaj për njeriun me përplot merita, dhe padyshim ...

Read More »

PDK-ja e keqe po mban ymyd në Lutfi Hazirin që ka me pengu koalicionin me Albinin

Shkruan Kimete Berisha I dekni kapet prej fijes t’kashtës. PDK-ja e keqe po mban ymyd në Lutfi Hazirin që ka me pengu koalicionin me Albinin. Nëpër çarshi po flitet se si LDK-ja kategorikisht s’pranon me Albinin, dhe prandaj ‘të gjithë fansat e krimit të PDK-së’ po buzëqeshin. Edhe më mirë për Vetëvendosjen nëse LDK-ja për hatër t’kuletës së Perhanit nuk ...

Read More »

Rashidi: Dorëheqja e Zv/Ministrit në emër të drejtësisë, tentim për të mbuluar aferat multimilionëshe

Shkruan Syrija Rashidi, Deputet i Aleancës për Shqiptarët Sa i përket videoinçizimit në “fiks fare” nuk do kisha shtuar asnjë fjalë më shumë dhe asnjë më pak se sa flet vetë videomateriali, edhe pse po të njëjtin inçizim njerëz të ndryshëm, si zakonisht tashmë, e shohin me dioptri të ndryshme. Ajo që bie në sy në këtë aferë është lehtësia ...

Read More »

Asimi iku, por duhet të merr me vete “mjekët” e politikës shqiptare

Shkruan Urim SALIHU Mes tensionesh e pritjesh nëse do ketë datë për negociatat me BE-në , doli skandali i ” gërshërëve” të peshkut jo aq të madh Asim Musës.Edhe ai është mjek që po tretet në politikën e zaptuar po nga mjekët.Morri etiketimin e madh me vete dhe ne e pamë më urrejtje për aktin në një televizion investigativ që ...

Read More »

Pronto e neveritshme në Kosovë, BDI-ja e neveritshme në Maqedoninë Veriore

Shkruan Sulejman MEHAZI Dhe Albini se bashku me Vjosën fituan, dhe, pas dymbëdhjetë vjetësh pritje, populli i mençur i Kosovës Prontot i rrëzuan taklla, teposhtë në lug të bythës, dhe tani e tutje Kosova do frymojë ndryshe, dhe, nuk do ketë të kapur nga pushteti, nuk do ketë korrupsione e plaçkitës pushtetarësh, Dhe, populli i Kosovës tregoi zgjuarësi votimi, u ...

Read More »
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com