Home 10 Showbiz

Showbiz

Inteligjenca e fëmijës përcaktohet në mitër: Katër gjëra që çdo nënë duhet t’i dijë

Gjithmonë po zvogëlohet numri i njerëzve që duan të kenë fëmijë në moshë të hershme. Por, a është kjo aq e mirë për fëmijët sa duket në shikim të parë? Shkencëtarët nga shtete të ndryshme janë interesuar për ta gjetur përgjigjen e kësaj pyetje dhe kanë kryer studime të zgjeruara për ta vlerësuar lidhjen mes inteligjencës së fëmijës, moshës së ...

Read More »

Flori arrin suksesin e parë me këngën “Thjesht të du”

“Thjesht të du” grumbulloi mbi 1 milion klikime. Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Flori Mumajesi dje publikoi këngën “Thjesht të du”, e cila vetëm brenda 24-orëshit arriti një sukses të lartë. Kënga grumbulloi mbi 1 milion klikime në kanalin zyrtar të artistit në YouTube. Pas këtij suksesi, Flori përmes një shkrimi në Instagram falënderoi fansat e tij. Postimi i plotë: Kjo ...

Read More »

A do t’i rikthehet muzikës Rrezarta Shkurta? (VIDEO)

Me siguri të gjithë e dini që Rrezarta Shkurta ka një biznes të sajin me të cilin merret tash e disa vite. Ajo zgjodhi të jetë një fotografe fëmijësh duke iu krijuar ambiente përrallore në një set fotografik. Artistja solli biznesin edhe në Prishtinë pas suksesit të madh në Tiranë por a do t’i rikthehet muzikës? A do të kemi ...

Read More »

Ku punojnë femrat që tradhtojnë më shumë?

Një studim me 5658 femra ka treguar se kush janë tradhtarët më të mëdha. Përdoruesit e një faqe për takime, ku preferohet edhe nga të martuarit kanë nxjerrë të dhëna për profesionin e klientëve të tyre Sipas këtij studimi 65 për qind e femrave të pabesa tradhtojnë me dikë nga vendi i punës së tyre, por 85 për qind e ...

Read More »

5 shenjat që tregojnë se keni lindur për t’u bërë biznesmen

Numri i fëmijëve amerikanë që ëndërrojnë të bëhen sipërmarrës është shumë i lartë, por ai numër zvogëlohet për 28% në adoleshencë. Veç kësaj, shumica e atyre ëndrrave nuk mbijetojnë gjatë tranzicionit kur bëhen të rritur. Por, çfarë i dallon 14% të të rriturve në SHBA të cilët janë të përfshirë në aktivitete sipërmarrëse? Psikologët, ekonomikët dhe shkencëtarët kanë identifikuar atë ...

Read More »

Queen Latifah në ribërjen televizive të ”The Equalizer”

Queen Latifah ka nënshkruar t’ia japë franshizës së “The Equalizer” një ndjesi femërore. Ajo do ta luajë karakterin të cilin e luajti Edward Woodward në TV dhe Denzel Washington në ekranin e madh në një seri të re të CBS. Aktorja dhe reperja gjithashtu do ta bëjë produksionin ekzekutiv, me skenar të Andrew Marlowe dhe Terri Miller, të cilët do ...

Read More »

7 shenjat që tregojnë që dikush ju gënjen

Nëse dyshoni se dikush është duke ju gënjyer, duhet të dini se personi është duke dhënë disa sinjale që tregojnë se nuk është duke thënë të vërtetën. Nuk është e thjeshtë të dalloni një gënjeshtar, megjithatë duhet të vini re disa gjëra, pasi trupi i dikujt që gënjen, reagon duke u vendosur në një gjendje aspak natyrale. Toni i zërit ...

Read More »

Gashi paralajmëron projektin e ri ‘Mr.Ferrari’

Reperi me prejardhje shqiptare, emri i vërtetë i të cilit është Labinot ‘Larry’ Gashi, e që njihet me emrin artistik ‘Gashi’ është mjaft i popullarizuar në skenën muzikore ndërkombëtare, shkruan Indeksonline. Së fundmi nëpërmjet llogarisë së tij në Instagram ai ka paralajmëruar projektin e ri muzikorë ‘Mr.Ferrari’ që pritet ta sjellë së shpejti. Kujtojmë që Gashi njihet për hitet e ...

Read More »
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com