Home 10 Sport

Sport

Capello: Ronaldo nuk e ke dribluar një kundërshtar qe tri vite

Pasi e pa Cristiano Ronaldon të zëvendësohej për ndeshje e dytë radhazi, Fabio Capello ka pohuar se ylli i Juventus “nuk ka dribluar askënd për tre vjet”. 34-vjeçari u zëvendësua nga Paulo Dybala në minutën e 55′ kundër AC Milan të dielën pasi nuk arriti të ketë shumë ndikim në një lojë që zëvendësuesi argjentinas do të fitonte për Juve ...

Read More »

Ylli i Arsenalit përfshihet në një aksident

Ylli i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang, është përfshirë në një aksident trafiku me veturën e tij luksoze Lamborghini, që kushton 315 mijë euro. 30-vjeçari u fotografua duke qëndruar afër veturës së tij, pas një përplasjeje me një Mercedes në një rrugë në Hertfordshire të Anglisë. Aubameyang, që paguhet rreth 200 mijë funte në javë, po kthehej në shtëpi pas një seance ...

Read More »

Kessie drejt Wolverhamptonit

Mesfushori i Milanit, Franck Kessie pritet të vazhdoj karrierën në Premier League, pasi skuadra e Wolverhamptonit ka shprehur interesim për shërbimet e tij. “Gazzetta dello Sport” ka njoftuar të enjten se Wolvesi po e kërkon transferimin e Kessit gjatë afatit kalimtar të janarit dhe për kartonin e tij, është i gatshëm të paguajë dëmshpërblim deri në 30 milionë euro, transmeton ...

Read More »

Juventus e Bayern kryejnë detyrën, marrin fitore të rëndësishme

Juventusi ka marrë fitore të rëndësishme në udhëtimin te Lokomotiva Moskës. ‘Bardhezinjët’ fituan 2-1 falë golit në minutat e fundit të Douglas Costa. Aaron Ramsey (4’) realizoi fillimisht për avantazhin e mysafirëve, para se Aleksey Miranchuk (12’) të barazonte. Juve tash tubon 10 pikë në vendin e parë të grupit D, ndërsa Lokomotiva me tre pikë mban vendin e tretë. ...

Read More »

Granit Xhakës i merret shiriti i kapitenit, Aubameyang kapiten i ri i Arsenalit

Granit Xhakës i është hequr shiriti i kapitenit të Arsenalit nga trajneri Unai Emery, pas zënkës që e pati javë më parë me tifozët e skuadrës. Kapiten i ri i klubit nga Londra Veriore është emëruar Pierre-Emerick Aubameyang. Trajneri spanjoll Emery e la Xhakën jashtë skuadrës së Arsenalit për ndeshjen me Vitoria në Europa League, e cila zhvillohet nesër në ...

Read More »

Arsenal vendos sot për incidentin e Xhakës me tifozët

Drejtori teknik i Arsenalit, Edu dhe trajneri Unai Emery, kanë zhvilluar një takim me kosovarin Granit Xhakën, menjëherë pas takimit me Cyrstal Palace, ku Arsenali nuk arriti të marr më shumë se një pikë nga kjo përballje. Temë diskutimi mes trajneri, drejtorit teknik dhe kapitenit të skuadrës, ka qenë reagimi i Xhakës ndaj tifozëve të cilët e fishkëllyen atë. Megjithatë ...

Read More »

Shkëlzen Gashi po rikthehet në futboll? E duan në Zvicër

Shkëlzen Gashi duket se është afër rikthimit në aksion, pas një periudhe ku po pauzon. Tri skuadra raportohet të jenë në kërkim të shërbimeve të ish anëtarit të Kombëtares së Shqipërisë. Mediet zvicerane raportojnë për interesimin e Grasshopper dhe Aarau, skuadra ngjyrat e të cilave Gashi ka mbrojtur edhe më parë. Tjetër opsion për lojtarin ofensiv është edhe skuadra e ...

Read More »

Akil Gjakova e nis mbarë, kalon në rrethin e tretë

Është duke u zhvilluar Grand Slami i xhudos “Abu Dhabi 2019”. Sot nga garuesit nga Kosova është në luftë për medalje xhudisti Akil Gjakova në kategorinë -73kg. Gjakova ka arritur ta fitoj luftën e parë, kështu duke u kualifikuar në rrethin e tretë të këtij Grand Slami. Ai në në raundin e dytë e mposhti garuesin indian Nilesh Balhara, ndërsa ...

Read More »

Arsenal fiton në frymën e fundit, përmbys Guimaresin

Arsenal ka shënuar fitore të mundimshme në kuadër të Ligës së Evropës, në ndeshjen që e luajti para tifozëve të vet. Arsenal ka fituar 3:2 kundër skuadrës së Vitoria de Guimares, në një ndeshje ku edhe pritej që londinezët të merrnin tri pikët. Golin e parë në këtë takim e shënuan mysafirët, qysh në minutën e 8’, me anë të ...

Read More »
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com