Chelsea humb rëndë nga Evertoni

 Chelsea humb rëndë nga Evertoni

Humbja e rëndë e Chelseat në stadiumin “Goodison Park” në Liverpool.

Evertoni bëri lojë të madhe dhe ngadhënjeu me rezultat 3:1 kundër Chelseat, në takimin e javës së 16-të. Golat për Evertonin i shënuan Richarlison (5′), Calvert-Lewin (49′ e 84) dhe për Chelseat Kovaçiç (52′).

Duhet theksuar se Kovaçiç shënon nga rreth 22 metra në këndin e djathtë të portës së Evertonit.

Evertoni ngritët në vend të 14-të me 17 pikë dhe Chelsea është në pozitën e 4-të me 29 sosh.