Chelsea – Liverpool, formacionet e mundshme – AlbMania      

Chelsea – Liverpool, formacionet e mundshme

 Chelsea – Liverpool, formacionet e mundshme

Sot do të zhvillohet derbi i javës së 6 në Premier Ligën Angleze mes Chelseas dhe Liverpoolit.

Skuadra e Liverpoolit e cila është liderë në renditjen tabelare, ende nuk ka pësuar humbje dhe nga pesë ndeshjet e para të zhvilluara ka marrë gjithsej 15 pikë.

Ndërsa Chelsea renditet në vendin e nëntë, me gjithsej 8 pikë të grumbulluara pas 5 ndeshjeve të para.

Të dyja skuadrat vijnë në këtë ndeshje pas fitoreve të shënuara javën e kaluar. Skuadra e Jurgen Klopp mposhti Neëcastle ndërsa Chelsea arriti të marrë një fitore të rëndësishme në udhëtim tek Ëolves.

Formacionet e mundshme të të dyja skuadrave:

Chelsea – Kepa; Azpilicueta, Zouma, Christensen, Tomori, Alonso; Jorginho, Kovacic; Ëillian, Abraham, Barkley

Liverpool: Adrian; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Henderson, Ëijnaldum; Salah, Mane, Firmino.

Ndeshja mes Chelseas dhe Liverpoolit fillon nga ora 17:30.