Çifti po gëzonte dasmën, tragjedia në Beirut u ndërpret gjithçka (Video) – AlbMania          

Çifti po gëzonte dasmën, tragjedia në Beirut u ndërpret gjithçka (Video)

 Çifti po gëzonte dasmën, tragjedia në Beirut u ndërpret gjithçka (Video)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pasditen e së martës në kryeqytetin e Libanit. Për pasojë të paktën 50 persona kanë humbur jetën, ndërsa të pakta 3,000 të tjerë janë lënduar në Beirut.

Shkon në 100 numri i viktimave të konfirmuara në Bejrut, thuhet se ka më shumë nën rrënoja.

Ndërkohë, Abcnews.al ka siguruar pamje nga momenti kur ndodhi shpërthimi ndërsa po bëheshin xhirime për një dasmë.

Ndërsa filmohej nusja, në një moment toka tronditet dhe më pas personi që po mbante kamerën zhvendoset dhe në rrugë shihet pluhuri i ngritur në ajër.

Për shpërthimin nuk ka ende një shkak zyrtar, por paraprakisht dyshohet se bëhet fjalë për incident në një magazinë ku mbaheshin lënde plasëse me rrezikshmëri të lartë shpërthimi.