DioGuardi: Dua t’i shoh shqiptarët e Maqedonisë të bashkuar rreth Ziadin Selës (Video) – AlbMania          

DioGuardi: Dua t’i shoh shqiptarët e Maqedonisë të bashkuar rreth Ziadin Selës (Video)

 DioGuardi: Dua t’i shoh shqiptarët e Maqedonisë të bashkuar rreth Ziadin Selës (Video)

Ish Kongresmeni amerikan Joe DioGuardi, ka folur në një intervistë për Gazetën Lajm rreth ngjarjeve aktuale politike tek shqiptarët në Ballkan, në veçanti tek zgjedhjet parlamentare që priten të zhvillohen në Maqedoninë e Veriut.

Apeli i tij është që ti shoh shqiptarët të barabartë në Maqedoninë e Veriut, si dhe apelon që në zgjedhjet e ardhëshme shqiptarët të jenë të bashkuar pas kreut të Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela.

Në vijim keni intervistën e plotë te Joe DioGuardit të realizuar nga Lajm Tv:

Intervistë ekskluzive me Xho Diogardi: Dua t’i shoh shqiptarët e Maqedonisë të bashkuar rreth Ziadin Selës (Video)

Intervistë ekskluzive me Xho Diogardi: Dua t’i shoh shqiptarët e Maqedonisë të bashkuar rreth Ziadin Selës (Video)

Gepostet von Lajm TV am Donnerstag, 20. Februar 2020