E pabesueshme, i riu nxjerret i gjallë nga rrënojat por vdes tragjikisht rrugës për spital – AlbMania    
     

E pabesueshme, i riu nxjerret i gjallë nga rrënojat por vdes tragjikisht rrugës për spital

 E pabesueshme, i riu nxjerret i gjallë nga rrënojat por vdes tragjikisht rrugës për spital

Janë të pafundme historitë e tragjedisë që kanë mbërthyer ditët e fundit Shqipërinë pas tërmetit tragjik që goditi vendin mëngjesin e dy ditëve më parë.

Pas Diena Karanxhaj që humbi jetën bashkë me të bijën pasi kishte humbur më parë bashkëshortin, apo dy vëllezërve kosovarë që kishin humbur në rrethana tragjike një vëlla tjetër, një tjetër histori që të trishton është ajo e Marjan Prençit.

25 vjeçari u dëmtua nga tërmeti por mundi të shpëtojë gjallë.

Por nuk ishte e thënë që të jetonte. Makina që po e transportonte për në spital ka dalë nga rruga dhe për pasojë i riu ka humbur jetën.

Duke u shënuar në listat zyrtare si viktima me numër 27, që statistikat zyrtare janë akoma në dyzimin ta quajnë viktimë të tërmetit apo aksident rrugor.