Egjipt: Digjet autobusi me turistë, disa të vdekur – AlbMania      

Egjipt: Digjet autobusi me turistë, disa të vdekur

 Egjipt: Digjet autobusi me turistë, disa të vdekur

Një autobus turistik u përplas me një kamion në një autostradë në Egjiptin jugor dhe u përfshi nga flakët të mërkurën, duke vrarë të paktën 10 persona, duke përfshirë katër francezë dhe një belg. Së bashku me turistët e huaj, në aksident humbën jetën edhe pesë egjiptianë. Të paktën 14 të tjerë u plagosën, duke përfshirë tetë nga Franca dhe gjashtë nga Belgjika, thanë ata.
https://arab.news/6md7k