Elvis Naçi kërkon ndihmë për tre fëmijët jetim dhe me nenën e sëmurë nga kanceri – AlbMania      

Elvis Naçi kërkon ndihmë për tre fëmijët jetim dhe me nenën e sëmurë nga kanceri

 Elvis Naçi kërkon ndihmë për tre fëmijët jetim dhe me nenën e sëmurë nga kanceri

O Zot po mendoja cfare do te gjeje ne ate Shtepi, Mesuesja me kishte informuar se vajza vinte e paushqyer ne shkolle dhe Nena e saj lengonte e semure ne Shtepi. Sot jam prekur thellesisht ne zemer dhe ne shpirt. Isha nisur per te dhuruar nje shtepi ne ballsh per disa jetime, kur u kthyem kishim vendosur ta vizitonim kete Familje me shume halle, fillova te hipja shkallet dhe kembet nuk me benin, hyra dhe gjeta nje Nene qe ishte sprovuar me semundjen e kancerit, dridhej dhe qante, kur ne hyme u emocionua dhe na shtroi nje lutje; “mos me ngelen femijet rrugeve”. jetonin ne nje shtepi me qera, e mobiluar me nje kend nga komshinjte.

Femije qe lypnin neper dyer per pak ushqim, nuk e di nga ta filloja biseden, a te flisnim per semundjen qe gerryente Nenen apo urine qe kishin Femijet, mu kujtua mesazhi qe na dergoi Mesuesja se vajza e madhe ne klase te trete me nje trup te paushqyer qe as per ne klase te pare, i ka rene disa here te fiket ne tabele. Lotet e njerez vajze me preken ne shpirt.

U largova duke i thene dite me te mira do te vijne, deri ne Tirane falenderoja Zotin qe kemi nje jete normale, ne zemer dhe ne mendje jane ato tre femije. Nena ishte tashme gjysem njeri, semundja e kishte gerryer, por si heroina qe quhet Nene mendonte qe femijet e saj mos mbesin rrugeve, ajo mendonte se nese semundja do ta detyronte ti lere ata Femije ku do jetojne? pa kulm mbi koke? pa perkrahjen e Nenes dhe dashurine e saj, pa Shtepi dhe pa ushqim! per aq dite apo muaj qe Zoti i ka dhene jete kjo Nene nuk duhet te vuaj me per banese apo per ushqim, te gjithe bashke per ti blere nje banese te re dhe vendosur nje pension dinjitoz. Te ndihmojme kete Familje me shpresen se Zoti do na ruaj Familjet tona dhe Femijet tane? Amin.

Gofundme:https://www.gofundme.com/f/Firdeus2019
Pay pal: fondacionifirdeus1@gmail.com
Të dhënat bankare:
Fondacioni Firdeus, Credins Bank, Adresa e bankes: Rr Vaso Pasha, nr 8, Tirana, Albania.
SWIFT CODE CDISALTR
IBAN EURO:AL76 2121 1573 0000 0000 0088 3481
IBAN USD: AL33 2121 1573 0000 0000 0088