Enca Haxhia në zi, i vdes babai – AlbMania    
     

Enca Haxhia në zi, i vdes babai

 Enca Haxhia në zi, i vdes babai

Një ngjarje e hidhur ka ndodhur në familjen e këngëtares së njohur, Enca.

Babai i saj është ndarë nga jeta si pasojë e një sëmundje të rëndë të cilën për fat të keq nuk e ka kaluar dot. Lajmin këngëtarja ende nuk e ka bërë publik megjithatë burime pranë “Anabel.al” e konfirmojnë diçka të tillë.

Kujtojmë se Enca e ka përmendur shpesh babain në intervistat që ka dhënë.

Ndonëse kemi parë mamanë e saj Entelën të jetë më e angazhuar me karrierën e të bijës, Enca gjithnjë e ka theksuar se pa mbështjetjen dhe mirëkuptimin e babait të saj asgjë s’do të ishte e mundur të realizohej.

Si Enca, ashtu edhe Uindi (motra e saj) nuk kanë reaguar publikisht për këtë lajm të hidhur dhe gjithashtu nuk kanë qenë aktive në rrjete sociale këto ditë çka na bën të vërtetojmë, atë që kanë thënë burimet, se babai i tyre është ndarë nga jeta të dielën.