Formacionet e mundshme: Manchester United – Manchester City – AlbMania    
     

Formacionet e mundshme: Manchester United – Manchester City

 Formacionet e mundshme: Manchester United – Manchester City

Sonte (e mërkurë) do zhvillohet super sfida mes Manchester Unitedit dhe Manchester Cityt, e vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës së Anglisë.

Dy skuadrat me disa mungesa kërkojnë vetëm fitore që të kualifikohen në finale.

Formacionet e mundshme:

United (4-3-1-2): Henderson; Shaw, Maguire, Bailly, Wan-Bissaka; Fred, Pogba, McTominay; Fernandes; Rashford, Martial.

City (4-3-3): Steffen; Zichenko, Stones, Dias, Cancelo; Foden, Rodri, Gundongan; Sterling, Mahrez, De Bruyne.

Fituesi i kësaj përballje takohet me Tottenhamin në finale, skuadër që dje mposhti Brentfordin.