Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Anglisë – AlbMania    
     

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Anglisë

 Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Anglisë

Kombëtarja e Kosovës sonte do të luajë ndaj Kombëtares së Anglisë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, në Prishtinë me fillim nga ora 18:00.

Kosova dhe Anglia takohen në kuadër të xhiros së fundit të kualifikimeve për kampionatin evropian “Euro2020”.

Kombëtarja e Anglisë ka siguruar kualifikimin dhe vendin e parë, ndërsa Kosova nuk ka mundur të sigurojë kualifikimin nga ky grup dhe e vetmja shpresë është në Ligën e Kombeve, ku do të luajë kundër Maqedonisë së Veriut.

“SuperSport”, e ka publikuar formacionin e mundshëm të Kosovës për ndeshjen e sotme ndaj Anglisë.

Rashani, Voca dhe Paqarada pritet të startojnë në këtë ndeshje.