Giroud mbetet te Chelsea, largohet në verë me parametra zero – AlbMania      

Giroud mbetet te Chelsea, largohet në verë me parametra zero

 Giroud mbetet te Chelsea, largohet në verë me parametra zero

Një nga lojtarët më të përfolur të merkatos së janarit ishte sulmuesi i Chelsea, Oliver Giruod. Francezi ishte shumë pranë kalimit në Seria A, fillimisht te Interi dhe më pas interesim serioz për të shfaqi edhe Lazio.

“Blutë e Londrës” vendosën të refuzonin cdo ofertë në drejtim të sulmuesit duke e mbajtur edhe për pjesën tjetër të sezonit në skuadër.

Giround i përfundon kontrata në fund të sezonit, çka do të thotë se në verë ai do të largohet me parametra zero.