Gjykata vendos për “skifterin” shqiptar që kreu 51 grabitje në Gjermani

 Gjykata vendos për “skifterin” shqiptar që kreu 51 grabitje në Gjermani

Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ka pranuar gjykim të shkurtuar për Gentian Durakun.

Duraku është pjesë e grupit kriminal që ka kryer 51 grabitje në Gjermani.

Gazetarja Glidona Daci bën me dije për abcnews.al se Duraku ishte i pranishem në seancë.

Gentian Duraku është njëri prej 40 të pandehurve për grabitje, i njohur edhe si “skifter”, raporton Abc News përcjellë Klan Kosova.

Ai është nën gjykim në Shqipëri, ndërsa shumë të tjerë janë nën gjykim në Gjermani për një seri grabitjesh që kapin shifrën e gati 500 mijë eurove.

Dy anëtarët e tjerët të grupit Elis Dalipaj dhe Mihal Xhaferraj janë dënuar në Gjermani.