Goli më qesharak i sezonit (Video) – AlbMania      

Goli më qesharak i sezonit (Video)

 Goli më qesharak i sezonit (Video)

Sevilla u mposht në udhëtim nga Eibar duke pasur fillimisht epërsi të dyfishtë nga pjesa e parë.

Mirëpo, pjesa e dytë e ndeshjes ishte fatale për mysafirët. Eibari arriti ta shkrinte epërsinë e 2 golave të andaluzianëve dhe të kalonte në epërsi, duke e fituar ndeshjen në fund 3:2.

Por, ajo çfarë bie në sy nga kjo ndeshje, është goli i Pedro Leonit, i cili edhe barazoi rezultatin.

https://www.youtube.com/watch?v=z42K7hFN3hs

Fillimisht topi ishte në pronësi të një lojtari të Sevillës, ndërsa portieri doli në tentativë për ta larguar topin, ndërsa godet bashkëlojtarin e tij. Pas kësaj, përfiton Pedro Leon i cili e dërgon pa ndonjë vështirësi topin në portën e boshatisur.