Guardiola e pranon: S’mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve

 Guardiola e pranon: S’mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola i ka bërë thirrje skuadrës së tij që të jetë më klinike dhe sugjeroi që forma e tyre aktuale para golit do të thotë se ata nuk janë të gatshëm për të fituar Ligën e Kampionëve.

Skuadra e Guardiolas shënoi fitore 2-0 në tre ndeshjet e tyre të fundit.

Ndërsa fitorja uli diferencën me liderin Liverpool në gjashtë pikë, ‘Qytetarët’ mund të kishin fituar me rezultat më të thellë ‘Selhurst Park’.

“Njerëzit thonë për Ligën e Kampionëve, atë objektiv. Ne ende nuk jemi të gatshëm”, tha Guardiola.

“Ne krijojmë shumë, nuk pranojmë, por mund të përmirësohemi. Ne kemi shënuar shumë gjatë dy sezoneve të fundit dhe nuk kam dyshime për këtë, por duhet të vazhdojmë, të punojmë për atë”.

“Ne humbëm shumë shanse dhe gjithashtu humbëm shumë shanse brenda zonës [kundër Palace]. Ne duhet të jemi klinikë”, deklaroi spanjolli.