Guardiola mposht United dhe thumbon Klopp

 Guardiola mposht United dhe thumbon Klopp

Manchester City ka mposhtur Manchester United me rezultatit 3-2 duke kaluar në fazën tjetër te FA Cup ku do të ndeshet me Aston Villën.

Edhe pse citizens kishin humbur ndeshjen e parë më rezultatin e ngushtë 0-1 në Etihad ja dolën të kualifikoheshin.

Në konferencë Guardiola ka thumbuar Klopp duke se ai luan me lojtarët më të mirë edhe pse nuk është ndonjë trofe shumë prestigjoz ndryshe nga Klopp që edhe këtë herë ka vendosur të luaj me rezervistët dhe skuadra të drejtohet nga ndihmësi i tij.

“Kur fiton shumë, thonë se kjo garë nuk rëndësi, por kjo gjë nuk ndodh me mua. Nuk ka rëndësi, ne tentojmë ta fitojmë. Të jesh në Wembley me një klub historik si Villa, ne jemi të lumtur që do të jemi aty”.

Liverpooli u ndal me barazim 2:2 nga Shreësbury në stadiumin Neë Meadoës të dielën, duke bërë që klubi i nivelit të tretë të futbollit të Anglisë ta fitojë një rindeshje në Anfield javën tjetër..

Por, kjo ndeshje bie gjatë pushimit dimëror të klubeve të Premierligës, kur Kloppi u kishte premtuar lojtarëve të tij se do të kishin mjaftueshëm pushim për t’u rikuperuar para se ta nisin pjesën më të rëndësishme të sezonit.

Klopp u kritikua për vendimin e tij, pasi që shumë persona sugjeruar se ai po tregonte mungesë respekti ndaj FA Cup dhe të tjerët e quajtën atë përtac. Mirëpo, gjermani nuk do të tërhiqet nga premtimi i tij.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com