HiSense paralajmëron telefonin e ri Rock 6 – AlbMania      

HiSense paralajmëron telefonin e ri Rock 6

 HiSense paralajmëron telefonin e ri Rock 6

HiSense është sigurisht më i njohur për TV-të e tij, por prodhon edhe telefona celularë.

Seria Rock e kompanisë përqendrohet në telefona të përballueshëm me jetë të gjatë të baterisë.

Modeli i fundit serik i kompanisë është HiSense Rock 6 me bateri 5510mAh, e cila vjen me një kuti shtesë të baterisë prej 4500mAh.

Në total, Rock 6 ofron një kapacitet prej 10010mAh kur bëhet fjalë për jetën e baterisë.

Ekrani i telefonit është 6.52 inç dhe ofron rezolucion 720p +. Pajisja posedon çip MediaTek Helio P60, 4 GB RAM dhe 64 GB për ruajtje.

Në anën e pasme janë tre kamera me sensorë të thellësisë 13MP + 2MP + makro sensorë makro, dhe ka një sensor të gjurmëve të gishtërinjve (ekziston edhe një mundësi Face ID për të zhbllokuar telefonin). Në pjesën e përparme është një kamerë selfie 8MP.

Pjesa tjetër e specifikave, së bashku me çmimin dhe disponueshmërinë e telefonave HiSense Rock 6, do të dalë së shpejti.