I siguroi Juventusit fitoren, ja çka thotë Dybala – AlbMania      

I siguroi Juventusit fitoren, ja çka thotë Dybala

 I siguroi Juventusit fitoren, ja çka thotë Dybala

Paulo Dybala insistoi se Juventus është në rrugën e duhur për të triumfuar në Ligën e Kampionëve pasi dy golat e tij mbrëmë e çojnë ekipin e tij pothuajse në fazën e eliminimit direkt.

Dybala shënoi dy herë në dy minuta ndërsa kampionët e Serisë A përmbysën Lokomotiv Moskën 2-1 në takimin e së martës në grupin D në Torino.

Fitorja lë Juven me Atletico Madrid në shtatë pikë pas fitoreve të tyre përkatëse pas tre ndeshjeve dhe skuadra e Maurizio Sarri nuk ka shijuar akoma humbjen në të gjitha garat këtë sezon.

“Ne jemi një ekip me përvojë të madhe dhe mezi presim të shkojmë deri në fund në këtë garë”, tha Dybala.

“Unë mendoj se kemi cilësi të mjaftueshme për të bërë më shumë se sa kemi bërë vitet e fundit”.

“Jam shumë i lumtur. Me të vërtetë kam nevojë për dy gola si kjo. Ishte një lojë e vështirë, por ju me të vërtetë mund të shihni nivelin e përvojës së ekipit tonë. Ne gjithmonë mbetemi të qetë derisa shënuam përfundimisht”, u shpreh ai.