Ibrahimovic paralajmëron kalimin në Serie A: Shihemi së shpejti në Itali

 Ibrahimovic paralajmëron kalimin në Serie A: Shihemi së shpejti në Itali

38-vjeçari ka qenë një lojtar i lirë që nga momenti i shkëputjes së kontratës me LA Galaxy, por një numër klubesh që përpiqen të sigurojnë shërbimet e sulmuesit veteran.

Klubet italiane kanë treguar interesin më të madh ku veçohet AC Milan dhe Napoli, dhe Ibrahimovic tani ka konfirmuar se Seria A do të jetë klubi i tij e radhës.

“Unë do të bashkohem me një klub që duhet t’i kthehet fitores, që duhet të rishkruajë historinë e tij dhe është në kërkim të një beteje kundër të gjithëve dhe gjithçkaje”, i tha Ibrahimoviç GQ Italia.

“Kjo është mënyra e vetme që unë do të jem në gjendje të gjej motivin e nevojshëm për t’ju befasuar përsëri. Nuk ka të bëjë vetëm me zgjedhjen e një ekipi, pasi ka faktorë të tjerë që duhet të formohen, përfshirë interesin e familjes sime”.

“Do të shihemi së shpejti në Itali”, deklaroi suedezi. /Lajmi.net/