iPhone SE 2 Plus me ekran pa korniza, pritet të arrijë në 2021

 iPhone SE 2 Plus me ekran pa korniza, pritet të arrijë në 2021

Nëse mund të besohen thashethemet, Apple është duke zhvilluar një iPhone SE 2 që mund të lansohet në vitin 2020.

Thashethemet po pretendojnë se përsa i përket dizajnit, do të jetë një largim nga dizajni origjinal i iPhone SE, i cili duket si iPhone 5.

Në vend të kësaj, iPhone SE 2 pritet të miratojë një dizajn më “modern” ku do të përngjajë me iPhone 8.

Tani sipas një raporti nga analisti Ming-Chi Kuo, ai pretendon se Apple pritet të vazhdojë formacionin e iPhone SE edhe në vitin 2021.

Emëruar si iPhone SE 2 Plus, ky iPhone pritet të miratojë një dizajn të ekranit të plotë, që do të thotë se do të shohim heqjen e Touch ID në pjesën e përparme e cila mund të jetë ende e pranishme në modelin iPhone SE 2 të vitit të ardhshëm.

Kuo pretendon se Touch ID do të jetë ende i integruar në telefon, përveç që Apple mund të huazojë një ide nga Sony dhe të integrojë Touch ID në butonin e energjisë, i cili do të jetë i vendosur në pjesën anësore të iPhone.

Do të jetë interesante të shohim se sa i pëlqyeshëm mund të jetë iPhone SE 2.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com