Ish truproja e Rugovës zbulon çka tha Presidenti te varri i Mustafës: Ja me çfarë urdhri u vra Xhema

 Ish truproja e Rugovës zbulon çka tha Presidenti te varri i Mustafës: Ja me çfarë urdhri u vra Xhema

Në 19 vjetorin e vrasjes së Xhemjal Mustafës, personit më të afërt dhe të besueshëm të presidentit historik Ibrahim Rugova, ish truproja i Presidentit, Esat Geci zbulon se çka tha ai pranë varrit të Xhemës.

Geci përmes një shkrimi në Facebook, thotë se Xhemjaln Mustafën e vranë me urdhër politik, vetëm e vetëm që Kosovën ta pengojnë në rrugën e saj ku punoi pa ndalë.

Geci thotë se pranë varrit të Mustafës, presidenti Ibrahim Rugova tha se Zoti do t’i mallkoj varsësit e Xhemës.

Ai thekson se Rugovën nuk e kishin pa asnjëherë më herët aq të emocionuar sikurse pranë varrit të Xhemajl Mustafës.

Postimi i plotë:

Sot 19 vite nga vrasja makaber e njeriut që punoj shum pa u ndalur që ne sot ta gëzojm lirinë. Bandat dhe netoka kriminelet te cilet e vran Xhemen e vran popull dhe te ardhmen e tonë, Xhemen e vran me urdhur politik vetem e vetem Kosoven ta pengojn ne rrugen te cilen punoj pa u ndalur punoj me shpirt dhe sakrific për këtë popull i cili diti ti vlërsoj njerzit si Xhemajl Mustafa andaj në shej perkujtimi i dhe dhimbje shprehi ngushëllime familjes se Xhemajl Mustafes.Kjo dit është dita ma e errët e Kosoves se pas luftes sepse me urdhur politik nga njerzit per pushtet e vran njeriun qe punoj me dekada për ne.Me kujtohet dita kur shkuam më presidentin Rugova pran varrit të Xhemajl Mustafes po sa u perulem para varrit të Xhemajl Mustafes ,presidenti Rugova tha Xhemajl Mustaf është njeriu që shkrujti Pamvarsin e Kosoves, Kosoves ju vra e tashmja dhe e ardhmja e këti populli.nder te tjerat gjat homazhit pran varrit te Xhemajll Mustafer Presidenti Rugova tha ata që vran Xhemen do ti mallkoj Zoti ,sëpse te qojsh dor mbi Xhemajl Mustafen është sikur të qojsh dor mbi popullin e Kosovës dhe me lot ne sy Presidenti Rugova hypi në kerrin e ti dhe u nisem per Prishtinë.

Presidenti Ibrahim Rugova kurr ne jeten e ti nuk e kishim par ne at gjendje aqë emcjonale dhe të dhibshme si ne diten e e vrasjes se Xhemes.Xhemajl Mustafa dot mbetet i pa harruar

Plot 19 vite urdhansit e Xhemajl Mustafes dhe kriminelët dhe vrasisit edhe sot shetisin lirshem neper Kosovë dhe drejtsija nuk bëri asgjë qe kriminelt te marrin denimin.

Zoti e Bekoft Xhemajl Mustafen dhe familjën e ti.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com