Joshua: E pyeta Ruizin se si dëshiron ta rrihja, ai mu përgjigj kështu

 Joshua: E pyeta Ruizin se si dëshiron ta rrihja, ai mu përgjigj kështu

Anthony Joshua sot (e shtunë) sfidon Andy Ruiz Jr në meçin e peshave të rënda, i cili zhvillohet në Arabinë Saudite.

Britaniku kthehet në ring kundër një boksieri që ia mori titujt e tij në WBA, IBF, WBO dhe IBO, në një luftë të vetme.

Boksierët të premten kanë bërë matjet e fundit zyrtare para meçit.

Joshua thotë se e ka pyetur Ruizin se në çfarë mënyrë dëshiron ta rrah në këtë meç.

“Unë do të rri në qendër. Ndonjëherë nuk keni nevojë të vraponi rreth unazës”, ka deklaruar Joshua.

“Unë e pyeta Ruiz se si ta rrah dhe ai mu përgjigj se unë duhet ta sulmojë. Sigurisht, edhe unë duhet të sulmoj, të angazhohem më shumë, por ta bëj atë në mënyrë të mençur”.

“Stili im i boksit nuk është ai i një luftëtari të frikësuar, por i një luftëtari të zgjuar. Unë duket të jem i zgjuar të shtunën”./Lajmi.net/