Juve me një ofertë interesante për Eriksen – AlbMania      

Juve me një ofertë interesante për Eriksen

 Juve me një ofertë interesante për Eriksen

Juventus raportohet se janë të përgatitur të ofrojnë Adrien Rabiot në këmbim të mesfushorit të Tottenham Hotspur Christian Eriksen.

Kontrata e Eriksen skadon në fund të sezonit dhe asnjë marrëveshje e re nuk duket se do të arrihet me klubin aktual.

Real Madrid është i vetmi klub i përgatitur për të përputhur kërkesat e Tottenham për një transferim në janar ashtu siç qëndron, por Le10Sport pretendon se Juve gjithashtu mund të rrëmbejë lojtarin.

Kjo për shkak se ‘Bianconeri’ mund të propozojnë Rabiot në një shkëmbim të drejtpërdrejtë për danezin

Francezi ka luajtur vetëm 206 minuta për ‘Zonjën e Vjetër’ që prej ardhjes nga Paris Saint-Germain gjatë verës.

Spurs ishin të lidhur me 24-vjeçarin para se ai të bashkohej me Juve, dhe ai thuhet se po bëhet i paduruar.

Nga ana tjetër, ata mund të zgjedh të pres deri vitin e ardhshëm, duke u bërë lojtar i lirë. /Lajmi.net/