Juventus – Roma, formacionet e mundshme të duelit në Coppa Italia – AlbMania    
     

Juventus – Roma, formacionet e mundshme të duelit në Coppa Italia

 Juventus – Roma, formacionet e mundshme të duelit në Coppa Italia

Juventus dhe Roma ndeshen sonte në Allianz Stadium në çerekfinalen e Coppa Italia.

Dueli i kualifikimit direkt do të fillojë nga ora 20:45.

Fituesi i takimit do të luajë në gjysmëfinale me fituesin e Milan – Torino.

Mediat italiane kanë publikuar formacionet e mundshme të skuadrave.

JUVE (4-3-3): Buffon; Cuadrado, Bonucci, Rugani, Danilo; Bentancur, Pjanic, Matuidi; Douglas Costa, Higuain, Ronaldo.

ROMA (4-2-3-1): Pau Lopez; Florenzi, Mancini, Smalling, Kolarov; Diawara, Cristante; Ünder, Lo. Pellegrini, Kluivert; Kalinic. /Lajmi.net/