Kasami: Të gjithë lutemi për Shqipërinë – AlbMania    
     

Kasami: Të gjithë lutemi për Shqipërinë

 Kasami: Të gjithë lutemi për Shqipërinë

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka në rrjetin social Facebook ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm që goditi shqipërinë.

Ja postimi i Kasamit;

“Të gjithë lutemi për Shqipërinë

Me keqardhje morëm lajmin për viktimat dhe dëmet e shkaktuara nga tërmetet e fuqishme të njëpasnjëshme që gjatë orëve të hershme përshkuan Shqipërinë. I bëjmë apel edhe Qeverisë së Maqedonisë së Veriut që urgjentisht të obligojë Qendrën për menaxhim me kriza që të krijohen ekipet për të shkuar dhe t’i dalin në ndihmë Shqipërisë dhe shqiptarëve që kanë pësuar dëme jashtëzakonisht të mëdha.

Të gjitha lutjet tona sot janë për vëllezërit tonë në Shqipëri”, ka shkruar Bilall Kasami.