Katër tërmete goditën Shqipërinë gjatë natës – AlbMania    
     

Katër tërmete goditën Shqipërinë gjatë natës

 Katër tërmete goditën Shqipërinë gjatë natës

Edhe gjatë natës duke u gdhirë dita e fundit e nëntorit, u shënuan goditje të reja sizmike.

Instituti europian EMSC raporton se pati katër tërmete me magnitudë midis 2 dhe 3 ballë të shkallës Rihter dhe me intensitet makrosizmik katër ballë të shkallës Merkali.

Thellësia e këtyre tërmeteve ishte nga 14 deri në 35 kilometra.

Ato u ndjenë në orët që shikoni në tabelë.