Këta janë 11 deputetët e rinj që zëvendësojnë ministrat – AlbMania      

Këta janë 11 deputetët e rinj që zëvendësojnë ministrat

 Këta janë 11 deputetët e rinj që zëvendësojnë ministrat

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi rekomandimin për Presidentin e Republikës lidhur me kandidatët e radhës që zëvendësojnë deputetët që janë bërë ministra, transmeton lajmi.net.

VETËVENDOSJE

Enver Haliti zëvendëson Albin Kurtin

Alban Hyseni zëvendëson Glauk Konjufcën;

Arta Bajralija zëvendëson Albulena Haxhiun;

Fitim Haziri zëvendëson Arben Vitia dhe

Eman Rrahmani zëvendëson Haki Abazin.

LDK

Hatim Baxhaku zëvendëson Anton Qunin;

Fidan Rekaliu zëvendëson Lumir Abdixhikun;

Xhavit Uka zëvendëson Avdullah Hotin;

Besa Gaxherri zëvendëson Hykemete Bajramin dhe

Shkumbin Gashi zëvendëson Besian Mustafën.

NOVA DEMOKRATSKA STRANKA

Zikreta Aliti zëvendëson Emilija Redžepi.