Këto janë ndeshjet që nuk duhen humbur sot

 Këto janë ndeshjet që nuk duhen humbur sot

Fundjava rikthen emocionet e futbollit.

Ligat më emocionuese të futbollit do të vazhdojnë të zhvillojnë ndeshjet e parapara për këtë fundjavë.

Ndeshja për t’u mos u humbur do të sjellë edhe dita e shtunë, me derbin mes Real Madrid dhe Atletico Madrid, që takohen në ‘Santiago Bernabeu’ nga ora 16:00.

Në Premierligë, Leicester City pret Chelsean, me trajnerin Bradan Rodgers që do të kërkojë fitoren e parë në karrierë kundër ‘Bluve’ të Londrës.

Përballjet në ligat kryesore të Evropës: