La Liga i përgjigjet pozitivisht kërkesës së Barcelonës për të bërë një transferim – AlbMania    
     

La Liga i përgjigjet pozitivisht kërkesës së Barcelonës për të bërë një transferim

 La Liga i përgjigjet pozitivisht kërkesës së Barcelonës për të bërë një transferim

Komisioni mjekësor LaLiga ka autorizuar FC Barcelonën të nënshkruajë me një lojtar si një zëvendësim për Ousmane Dembélé.

Mjekët e autorizuar të ligës spanjolle kanë vlerësuar lëndimin e francezit si afatgjatë dhe i kanë lejuar skuadrës të gjej një zëvendësues.

Klubi mund të nënshkruaj me një lojtar brenda 15 ditëve të ardhshme.

Barcelona do të drejtohet te Leganes për të nënshkruar me sulmuesin Martin Braithwaite.