Lista e plotë e fituesve në ‘BET Awards 2020’

 Lista e plotë e fituesve në ‘BET Awards 2020’

Eventi virtual i ‘BET Awards’, këtë vit jo vetëm që u mbajt për herë të 20-të, por përfshiu edhe fokusimin në komunitetin dhe kulturën e njerëzve me ngjyrë.

Eventi virtual i ‘BET Awards’, këtë vit jo vetëm që u mbajt për herë të 20-të, por përfshiu edhe fokusimin në komunitetin dhe kulturën e njerëzve me ngjyrë.

Albumi i vitit- “Please Excuse Me For Being Antisocial,” Roddy Ricch

Artistja më e mirë R&B/Pop- Lizzo

Artisti më i mirë R&B/Pop- Chris Brown

Grupi më i mirë- Migos

Bashkëpunimi më i mirë- Chris Brown Ft. Drake, “No Guidance”

Hip-hop artisti më i mirë- DaBaby

Hip-hop artistja më e mirë- Megan Thee Stallion

Klipi i vitit- DJ Khaled ft. Nipsey Hussle & John Legend, “Higher”

Drejtori i klipit- Teyana “Spike Tee” Taylor

Artisti më i ri- Roddy Ricch

Dr. Bobby Jones Best Gospel/Frymëzues- Kirk Franklin, “Just for Me”

Filmi më i mirë- “Queen & Slim”

Aktorja më e mirë- Issa Rae

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com