Manchester United hyn në garë për shërbimet e Rice – AlbMania          

Manchester United hyn në garë për shërbimet e Rice

 Manchester United hyn në garë për shërbimet e Rice

Spekulohet se Chelsea është destinacioni i preferuar i mesfushorit anglez.

Manchester United mund të rikthehen me ofertë për mesfushorin e West Ham United Declan Rice, në verën e 2021.

United dhe Chelsea kanë qenë të lidhur me mesfushorin anglez në të kaluarën, ku spekulimet e ndryshme nga shumë media angleze raportojnë se Rice preferon të bashkohet me shokun e tij të ngushtë Mason Mount tek Chelsea.

Chelsea thuhet se janë ende të interesuar për shërbimet e Rice, por si duket West Ham nuk do ta lejojë largimin e tij në këtë merkato të janarit.