Mandzukic befason me klubin e ri – AlbMania          

Mandzukic befason me klubin e ri

 Mandzukic befason me klubin e ri

Mario Mandzukic thuhet se ka arritur akord me Lokomotivën e Moskës.

Kroati ishte pa klub, që pas largimit nga skuadra nga katari dhe tani duket se do ta vazhdojë karrierën në Rusi.

Lokomotiva e Moskës thuhet se ka arritur marrëveshje personale me sulmuesin.

Mandzukic do firmosë një kontratë dy vjeçare me klubin rus ku do përfitojë 2.7 milionë euro në vit.

Për 34-vjeçarin ishin të interesuar edhe skuadra nga Seria A.