Milaim Zeka e quan superhajvan Vuçiqin, ja si e fyen edhe Listën Serbe – AlbMania      

Milaim Zeka e quan superhajvan Vuçiqin, ja si e fyen edhe Listën Serbe

 Milaim Zeka e quan superhajvan Vuçiqin, ja si e fyen edhe Listën Serbe

Ish-deputeti i Kosovës, dhe kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka, ka reaguar ashpër ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq i cili e mohoi masakrën e Reçakut.

Zeka përmes një postimi në Facebook, Vuçiqin e quan superhajvan, bashkë me Listën Serbe.

E për këta të fundit Zeka ua vendos edhe një epitet, “zorrë e trashë”.

Krejt kjo ka ardhë pas fyerjeve që Vuçiqi dhe Lista Serbe po bëjën për masakrën e Reçakut dhe viktimat shqiptare.

Postimi i plotë:

Pse Vuçiqi eshte superhajvan me keta te Listes Serbe

Ne vend qe ai te merret me zhvillimin ekonomik te Serbise, ne vend qe ai ta rrise mireqenjen e qytetareve te Serbise, ne vend qe te shqetesohet per 2 milion serbe qe duan te ikin nga vendi te cilin ai e drjeton, merret me msakren e Reçakut.

Edhe kjo Zorra e Trashe e Vuçiqit qe quhet Lista Serbe, njesoje vepron. Keta, ne vend qe te merren me jeten e minoritetit serb ne Kosove, merren me perrallat e shefit te tyre ne Beograd. Pak na i kane vra familjaret tane tani edhe kufomat po na i fyejne.

Pis milet jane te tillet… Serbet nuk perfaqesohen nga injorant e fashist te tille, qe me ju ardhe dita ja kalojne Millosheviçit!