Moti sot me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri në 32 gradë – AlbMania      

Moti sot me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri në 32 gradë

 Moti sot me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri në 32 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla lokale. Kah fundi i ditës, posaçërisht në pjesët perëndimore të vendit moti do të ketë reshje lokale të shiut dhe bubullima. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 25 deri në 32 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, i ngrohtë dhe me vranësira të vogla dhe erë të dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 11 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 31 gradë Celsiusë.